face

Bizden Haberler

3 Mayıs 2018 | Bizden Haberler

Organ Nakli Koordinatörlerine Yönelik Organ Bağışı Gönüllülüğünü Teşvik Eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında, Türkiye Organ Nakli Vakfı koordinasyonunda gerçekleştirilen Organ Nakli Koordinatörlerine yönelik Organ Bağışı Gönüllülüğünü Teşvik Eğitimi T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent toplantı salonunda 26 – 27 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

Eğitime, Ankara’nın muhtelif özel ve devlet hastanelerinde Organ Nakli Koordinatörü olarak görev yapan hemşire ve doktorlar katıldı. T.C. Sağlık Bakanlığı ve Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD) işbirliğinde düzenlenen eğitime 35 kişi katılım sağladı.

Eğitim, Türkiye Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Yıldırım ve Dr. Fatma Can’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti.

 

Eğitimin ilk günü, Türkiye’de organ bağışı ve organ nakli, organ bağışı ve organ naklinde bilgi yönetimi, organ bağışında performans göstergeleri ve kriterler, Bölge Koordinasyon Merkezleri deneyimleri, sağlıkta iletişim teknikleri konularına değinildi.

Eğitimin ikinci gününde ise, organ bağışı iletişiminde stres ve duygu yönetimi, organ bağışında sosyal destek ve yas danışmanlığı, organ bağışı gönüllülüğünü teşvik etmede dijital iletişimin etkin kullanımı ve psikodrama ile iletişim becerileri konuları işlendi. 

Yoğun geçen iki günlük eğitim programının ardından, tüm katılımcılara katılım sertifikası ve ders veren profesyonellere teşekkür sertifikaları takdim edildi.

Etiketler: , , , , ,

305

Toplam Ölü Donör
(31.12.2023)

32038

Toplam Bekleyen Hasta
(31.12.2023)

643593

Toplam Bağış Kartı
(31.12.2023)

8770

Toplam Nakiller
(31.12.2023)