face

Bizden Haberler

7 Ocak 2019 | Bizden Haberler

1. Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması Sergisi – 26 Aralık 2018

Mayıs ayında düzenlenen 1. Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması’nda jürinin beğenisini kazanan 55 eser ziyarete açıldı. İstanbul Sağlık Müzesi’ndeki serginin açılışını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve TONV Başkanı Dr. Eyüp Kahveci yaptı. 

Organ Bağışı Karikatür Sergisi

Organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen 1 Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması Sergisi İstanbul Sağlık Müzesi’nde açıldı. Açılışı İstanbul İl Sag ̆lık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve TONV Başkanı Dr. Eyüp Kahveci yaptı.

Sergi; Mayıs ayında düzenlenen ve ödülleri Ekim ayındaki ITN Kongresi’nde dağıtılan 1 Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması’nın ilk etkinliği. 45 ülkeden 950 karikatürün başvurduğu yarışmada jürinin beğenisini kazanan ilk 55 karikatür bu sergide ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV), Organ Nakli Koordinatörleri Derneği (ONKOD) ve Türk Yoğun Bakım Derneği’nin imzaladığı 4’lü protokolün de ilk etkinliği olan sergi 1 hafta boyunca açık kalacak.

7405

Toplam Nakil Sayısı

28272

Toplam Nakil Bekleyen Kişi Sayısı

453915

Toplam Gönüllü Bağışçı Sayısı

100297

2018 Gönüllü Bağışçı Sayısı